EcoLogo

Organizacja certyfikująca EcoLogo została założona w 1988 roku w Kanadzie. Obecnie certyfikat EcoLogo, uznawany na całym świecie, jest najbardziej poważanym w Ameryce Północnej standardem ochrony środowiska i certyfikacji jakości. Uważa się, że certyfikat EcoLogo jest jednym z najbardziej restrykcyjnych certyfikatów, dzięki czemu zalicza się do tzw. „Złotego Standardu”.

ecologo, organizacja, eco, certyfikat, certyfikaty

Program EcoLogo porównuje produkty z innymi w tej samej kategorii, opracowuje naukowo rygorystyczne i istotne kryteria, a niezależna osoba trzecia przyznaje danym produktom certyfikat, który spełnia dane kryteria. 

EcoLogo zapewnia swoim klientom – tym indywidualnym jak i wielkim przedsiębiorstwom, że produkty z ich certyfikatem spełniają rygorystyczne standardy dotyczące ochrony środowiska jak i zdrowia człowieka. EcoLogo certyfikując produkty, pomaga klientom znaleźć i zaufać najbardziej cenionym markom na rynku. 

EcoLogo jest jedną z dwóch organizacji certyfikujących produkty naturalne w Ameryce Północnej, która z powodzeniem została skontrolowana przez Global EcoLabelling Network (GEN) (czyli Globalną Sieć Oznakowania Ekologicznego) jako organizację spełniającą normy ISO 14024 dla oznakowania ekologicznego.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.ecologo.org

Dodaj komentarz