Pielęgnacja stóp

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Rodzaje kosmetyków zalecane do kompleksowej pielęgnacji stóp:
Kremy, sole, olejki, mydła, dezodoranty, peelingi, maski.

Krem pielęgnacyjny do stóp2       krem do stóp balm balm

Stosowane kosmetyki powinny mieć działanie:
Zapobiegające pękaniu, odżywcze, odświeżające, regenerujące, relaksujące, wygładzające, przeciw potowe (głównie dezodoranty), przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze.

stopy

Porady:
Sole i olejki służą głównie do relaksu, ale często działają również nawilżająco, dlatego warto, przynajmniej raz w tygodniu, zrobić sobie mini kurację w zaciszu domu i pomoczyć stopy w ciepłej wodzie z solą lub olejkiem. Można również dodać je do kąpieli.
Kremy do stóp wmasuj każdorazowo po kąpieli.

Peeling wykonuj 1 lub 2 razy w tygodniu, a skutecznie usuniesz martwe komórki naskórka. Skóra po takim zabiegu stanie się wygładzona i odświeżona. Odrobinę kosmetyku nałóż na stopę i wmasuj do całkowitego wchłonięcia, pozostałość zmyj wodą i mydłem. Peeling możesz wykonać w czasie kąpieli przed nałożeniem kremu lub maski, dzięki temu substancje kremu będą się lepiej wchłaniać.

Maski do stóp są skuteczniejsze niż kremy, gdyż zawarte w nich substancje czynne głębiej wnikają w naskórek. Nakładamy maskę na stopy, a po około 20 minutach spłukujemy wodą. Dla lepszej skuteczności możemy dodatkowo owinąć stopę folią.

Jeśli Twoje stopy potrzebują natychmiastowej regeneracji, intensywnego i głębokiego nawilżenia, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie Regenerującej Kuracji Sylveco! W zestawie znajdziesz krem i bawełniane skarpetki – tylko tyle potrzebujesz do wykonania tego kompleksowego zabiegu na suche i popękane stopy.

Regenerująca kuracja do stóp

Dezodoranty używamy zazwyczaj do ciała, ale można nimi również spryskać wnętrze obuwia.