Farbowanie Henną Khadi

Przed nakładaniem henny umyj włosy szamponem bez silikonów. 2 tygodnie przed farbowaniem zacznij stosować szampon głęboko oczyszczający lub peeling do włosów. Po umyciu osusz włosy ręcznikiem. Wcześniej przygotuj sobie niezbędne rzeczy do farbowania: farbę Khadi, odpowiedniej wielkości miska, woda, para rękawiczek, ręcznik do ochrony ubrań, szczoteczka do nakładania farby, czepek kąpielowy lub folie, ręcznik do utrzymania ciepłej temperatury mieszanki po aplikacji.

Proszek starannie zmieszaj z wodą do uzyskania jednolitej papki. Dla włosów sięgających do ramion starczy około 80g proszku. Papka powinna być gęsta, tak aby nie spływała z włosów. Z czasem jak nabierzesz wprawy możesz dodać do papki odrobinę odżywki do włosów lub różnych przypraw poprawiających kondycję włosa.

 Naturalna HennaHenna Naturalna

Farba nadaję jasnym włosom kolor czerwony, a ciemnym kolor mahoniu. Możesz stosować na siwe włosy. Wymieszaj hennę w miseczce z sokiem z cytryny do konsystencji gęstej śmietany. Zakryj miseczkę folią, owiń ścierką i odstaw w ciepłe miejsce na 12 godzin. Jeśli się spieszysz możesz odstawić hennę w ciepłe miejsce około 35 stopni C na 2 godziny. Uważaj, aby nie ugotować henny. Gdy henna będzie gotowa dodaj jeszcze odrobinę soku i rozdrób do konsystencji gęstej śmietany. Po umyciu włosów szamponem i osuszeniu ich ręcznikiem załóż rękawiczki i nałóż hennę. Nałóż foliowy czepek lub owiń folią włosy i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj hennę z czoła, karku i uszu. Maksymalnie trzymaj hennę 6 godzin. Im dłużej henna pozostanie na włosach, tym trwalszy i intensywniejszy będzie kolor. Spłucz włosy dokładnie ciepłą wodą. Kolor ściemnieje i będzie intensywniejszy w ciągu kilki godzin od farbowania.

 

Henna z Amlą i Jatropha: farba nadaję jasnym włosom intensywnej czerwieni, a ciemnym mahoniu.

Henna z Amlą i Jatrophą

Jasny brąz: farba nadaję włosom odcień od jasnego do średniego brązu. 

Henna Naturalna Jasny Brąz

Ciemny brąz: farba nadaję włosom odcień zimnego, ciemnego czekoladowego brązu. 

Henna Naturalna Ciemny Brąz

Orzechowy brąz: farba nadaję włosom odcień ciemnego orzechowego brązu. 

Henna Naturalna Orzechowy Brąz

Czarny: farba nadaję włosom kolor czarny o ciepłym odcieniu. 

Naturalna Henna Kolor Czarny

Możesz stosować na siwe włosy. Hennę zalej ciepła wodą o temperaturze około 50 stopni C (w przypadku henny z Amlą i Jatropha około 80 stopni C). Wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Po umyciu włosów szamponem i osuszeniu ich ręcznikiem załóż rękawiczki, gdy papka trochę ostygnie nałóż jeszcze ciepła na włosy. Nałóż foliowy czepek lub owiń folią włosy i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj hennę z czoła, karku i uszu. Trzymaj hennę od 30 minut do 2 godzin. Im dłużej henna pozostanie na włosach, tym trwalszy i intensywniejszy będzie kolor. Spłucz włosy dokładnie ciepłą wodą. Kolor ściemnieje i będzie intensywniejszy w ciągu kilki godzin od farbowania.

 Cassia Bezbarwna Henna
Cassia - Bezbarwna Henna

Odżywka nie ma działanie koloryzującego. Wymieszaj hennę w miseczce z sokiem z cytryny do konsystencji gęstej śmietany. Zakryj miseczkę folią, owiń ścierką i odstaw w ciepłe miejsce na 12 godzin. Jeśli się spieszysz możesz odstawić hennę w ciepłe miejsce około 35 stopni C na 2 godziny. Uważaj, aby nie ugotować henny. Gdy henna będzie gotowa dodaj jeszcze odrobinę soku i rozdrób do konsystencji gęstej śmietany. Po umyciu włosów szamponem i osuszeniu ich ręcznikiem załóż rękawiczki i nałóż hennę. Nałóż foliowy czepek lub owiń folią włosy i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj hennę z czoła, karku i uszu. Maksymalnie trzymaj hennę 6 godzin. Spłucz włosy dokładnie ciepłą wodą.

W razie włosów siwych należy najpierw zafarbować włosy henną Naturalną, a następnego dnia zaaplikuj na włosy wybrany odcień henny.

Możesz zamrozić papkę henny jeśli nie zużyjesz całej. (Trzymaj około 3 miesięcy)

Dodatkowy poradnik:

 Czy hennę można mieszać ze sobą?

Hennę można ze sobą mieszać. W dowolnych proporcjach. Warto wymieszać kolor z Cassia Bezbarwną.

 Jak szybko zmyć hennę?

Zaleca się trzymanie od 30 min do 2 godzin. Jeśli farbujesz pierwszy raz trzymaj hennę tylko do  2 godzin. Jak nabierzesz wprawy zauważysz, że czasem potrzebujesz więcej czasu, np. 4 godzin. Pamiętaj, że im dłużej trzymasz na włosach tym ciemniejszy będzie odcień.

 Czy po zmyciu henny należy myć głowę szamponem, stosować odżywki czy olejować włosy?

Nie ma takiej potrzeby gdyż myjesz głowę szamponem przed użyciem henny.  Warto pamiętać, że kolor pojawia się w ciągu 24 – 48 godzin, dlatego musisz włosom dać czas, aby kolor utrwalił się. Nie ma potrzeby na ingerencję innych preparatów, może zaszkodzić koloryzacji i końcowy efekt może nie być zadowalający.

 Czy henna niszczy włosy?

Henna Khadi jest 100 % henną dlatego nie zniszczy Twoich włosów. Sprawi, że będą zdrowsze, błyszczące i zregenerowane. Możesz zauważyć, że po hennie Twoje włosy są przesuszone, dlatego warto dodawać do henny inne składniki (pytanie nr 6) lub po farbowaniu i odczekaniu około 2 dniach warto nawilżać swoje włosy maskami, odżywkami.


skan włosa Czy włos po farbowaniu henną nie oddycha?

W czasie farbowania henna (Lawsonia Inermis) łączy się keratyną. Nie ma mowy, aby w jakiś sposób włosy nie
oddychały. Później bez problemu składniki poprawiające kondycje przenikają do włosa po koloryzacji henną.

Z czym można mieszać hennę, a z czym nie?  

Nie dodawaj do swojej mieszanki tłustych preparatów takich jak olejki, blokują łączenie się pigmentu z włosem. Możesz stosować olejki po farbowaniu. Warto dodać do swojej henny trochę soku z cytryny, przyprawy ( słodka papryka, cynamon, imbir, wanilia), odżywkę do włosów (sprawdź wcześniej skład czy nie posiada dużej ilości olejów).

 Jakie problemy z włosami może zlikwidować henna?

Henna posiada działanie przeciwgrzybicze. Może pomóc zwalczyć Ci takie choroby skóry jak: wszy, łupież, łuszczyce czy liszaj obrączkowaty. Henna z dodatkiem kozieradkiem i piołunem wyleczy zawszenie. Nie zaleca się używanie piołunu kobietą w ciąży i karmiącym.

próbnik