Pielęgnacja w okresie zimowym

zima

W czasie zimy jesteśmy narażeni nie tylko na mróz i zimny wiatr, ale również na ogrzewanie w pomieszczaniach, które sprawiaja, że powietrze jest suche. Dlatego cera w okresie zimowym potrzebuje odpowiednio dobranej pielęgnacji, mocno nawilżających kosmetyków oraz odpowiedniego zabezpieczenia.

Zimą skóra traci wilgoć prawie dwa razy szybciej niż latem, w efekcie cera wygląda na poszarzałą i pozbawioną blasku. Częstym problem są pękane naczynka krwionośne, które powodują powstawanie pajączków i zaczerwienień.

W okresie zimowym pamiętajmy, że najlepsze kremy na dzień to te lekkie, odżywcze, tłuste (w przypadku cery suchej, dojrzałej) i półtłuste (w przypadku cery tłustej). Należy je aplikować około 20  minut przed nałożeniem makijażu, aby na skórze nie pozostał tłusty filrt. Kremy na noc powinny być nawilżające i odżywcze, ponieważ skóra potrzebuję dobrego nawilżenia.

 

Kasia-zimaNie zapominaj o ustach i okolicach oczu, gdzie warto dodać trochę więcej kremu. Dla lepszej regeneracji i nawilżenia cery można stosować maski kosmetyczne, które zawierają witaminę A i E.

Zawsze noś ze sobą ochronną pomadkę do ust i krem do rąk! W zimie te części ciała są szczególnie narażone na mróz, dlatego trzeba je nawilżać kilka razy na dzień.
Staraj się, aby nie wyziębiać i nie przegrzewać ciała czyli: zadbaj o odpowiednią temperaturę w domu i samochodzie, ubieraj się odpowiednio, noś rękawiczki, nie zasłaniaj ust szalikiem.
Właściwa pielęgnacja pozwoli Ci cieszyć się piękną skórą przez cały rok.