Pielęgnacja biustu

Rodzaje kosmetyków zalecane do kompleksowej pielęgnacji biustu:
Kremy, olejki, peelingi, maski.

Stosowane kosmetyki powinny mieć działanie:
Nawilżające, ujędrniające, uelastyczniające, wygładzające, wzmacniające, odświeżające, przeciw rozstępom.

biust1

Porady:
Na codzień warto używać kremów ujędrniających, ale można również, profilaktycznie, stosować  kremy przeciw rozstępom. 2 razy w tygodniu stosuj maski, a przekonasz się, że skóra twoich piersi stanie się ładniejsza i lepiej odżywiona.
Do kąpieli lub do masażu polecamy olejki, które dodatkowo nawilżą, wygładzą skórę. Masażem dodatkowo  poprawisz elastyczność piersi, masuj je krótko po każdej kąpieli lub przynajmniej raz w tygodniu. Okresowo warto wykonać peeling.
Po kąpieli można delikatnie wklepać tonik kosmetyczny (taki do  pielęgnacji twarzy), ponieważ działa ujędrniająco, odświeżająco i nawilżająco.
Podczas prysznica poświęcić minutę na natrysk biustu. Polewaj go na przemianę zimną i ciepłą wodą prowadząc strumień wody okrągłymi ruchami i omijając brodawki.
Pamiętaj, aby w okresie letnim, głównie podczas opalania, odpowiednio zadbać o ochronnę przed promieniami UV, gdyż skóra na biuście łatwo ulega poparzeniom. Kremy z filtrem należy wmasowywać kilka razy dziennie.biust

Stosowanie ćwiczeń skutecznie poprawia kondycję piersi. Warto chodzić na zajęcia fitness, które mają w swoich programach ćwiczenia na biust lub pływać. Proste ćwczenia możesz wykonywać codzinnie w domu, wystarczy 10 minut! Przykłady ćwiczeń: wymachy rąk do przodu i tyłu, zataczanie kół obiema rękami, zgięte w łokciach ręce podnieść powyżej lini biustu i wykonywać wielokrotne wymachy obiema rękami jednocześnie.