0
OD DNIA 05.01.2023 ZAWIESZAMY DZIAŁALNOŚĆ SKLEPU *** KOSMETYKI MARKI ECOLORE MOŻNA ZAKUPIĆ NA STRONIE www.ECOLORE.PL

Menu

Najczęstsze pytania

I. Rejestracja i logowanie

Czy muszę się zarejestrować, żeby móc zrobić zakupy w Państwa sklepie?

Założenie konta nie jest wymagane, natomiast ułatwia monitorowanie statusu zamówienia.

Dlaczego nie mogę się zarejestrować?

Sprawdź poprawność wpisywanych danych, czy są wpisane dane konieczne do rejestracji oraz czy są zaakceptowane regulaminy i polityka prywatności. W razie dalszych problemów prosimy o kontakt mailowy: info@ecobelle.pl

Nie dostałem linku aktywacyjnego, co zrobić?

Proszę sprawdzić czy wiadomość z linkiem aktywacyjnym nie znajduje się w spamie. Jeżeli nie, to prosimy o zgłoszenie błędu na adres mailowy: info@ecobelle.pl

Nie mogę się zalogować, pomimo że jestem zarejestrowany.

Proszę sprawdzić czy dane podawane podczas logowania są poprawne. W razie dalszych problemów prosimy o kontakt mailowy: info@ecobelle.pl

Zapomniałem hasła do konta.

Jeżeli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę logowania, po prawej stronie wpisz adres mailowy podany podczas rejestracji w naszym Sklepie. Na ten adres zostanie wysłane nowe hasło do konta.

Jak zmienić hasło?

Po zalogowaniu się na Konto Użytkownika w menu po lewej stronie wybierz zakładkę „zmień hasło”.

Jak zmienić dane dla konta?

Po zalogowaniu się na Konto Użytkownika, w menu po lewej stronie wybierz zakładkę „zmień hasło” i/lub „moje dane”.

Jak usunąć konto w Państwa sklepie?

W celu usunięcia konta w naszym Sklepie prosimy o kontakt mailowy na adres: info@ecobelle.pl

Jak Państwa sklep chroni moje dane osobowe?

Wszystkie szczegóły ochronych danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.

Jak mogę zapisać się do newslettera?

W stopce na stronach naszego Sklepu znajduje się okienko gdzie należy podać adres mailowy i wybrać opcję "zapisz mnie”.

W jaki sposób zrezygnować z newslettera?

W stopce na stronach naszego  Sklepu znajduje się okienko gdzie należy podać adres mailowy i wybrać opcję „wypisz”.


II. Zakupy i dostawa

Jaki jest przewidywany termin realizacji zamówienia?

W miarę możliwości zamówienia staramy się realizować jak najszybciej. Zazwyczaj wysyłka następuje do 24h w przypadku wysyłki za pobraniem, a w przypadku przedpłaty zazwyczaj do 24h od momentu zaksięgowania pieniędzy na koncie. Wysyłki są realizowane w dni robocze.

Jak mogę sprawdzić status mojego zamówienia?

Po zalogowaniu się na Konto Użytkownika, w menu po lewej stronie wybierz zakładkę „historia zamówienia”.

Jak moge anulować zamówienie?

Anulować zamówienie można najlepiej poprzez przesłanie prośby drogą mailową na adres: info@ecobelle.pl. Nie ma możliwości anulowania już wysłanego zamówienia.

Jak mogę zrealizować otrzymany „kod rabatowy”?

Kod proszę wpisać w oznaczone miejsce w koszyku podczas składania zamówienia.

Czy mogę zwrócić lub reklamować zakupiony produkt?

 Szczegóły dotyczące zwrotów i reklamacji znajdują się w Regulaminie Sklepu.

Czy odcienie kosmetyków są identyczne jak prezentowane na stronie?

Prezentowane na stronie zdjęcia mają charakter podglądowy. Ze względu na technikę wyświetlania rzeczywisty wygląd produktów, a w szczególności kolorystyka, może różnić się od produktów pokazywanych na zdjęciach.


III. Informacje o produktach

Co to sa kosmetyki naturalne i organiczne?

Organizacje zajmujące się certyfikowaniem produktów kosmetycznych ustaliły pewne odgórne zasady i normy, które pozwalają jednoznacznie określić czy kosmetyk jest naturalny lub nie, bądź czy jest to kosmetyk organiczny.

Naturalnymi kosmetykami nazywamy te kosmetyki, które są pochodzenia roślinnego, mineralnego lub morskiego i które nie były wytwarzane przy użyciu składników syntetycznych. Jeżeli jest to absolutnie konieczne, według organizacji certyfikujących, preparaty naturalne mogą zawierać minimalne ilości syntetyków i konserwanty chemiczne. Ich dopuszczalna ilość jest tak mała, nie ma negatywnego wpływu na skórę i zdrowie. Stanowią one zazwyczaj bazę produktu oraz przedłużają jego datę ważności.

Natomiast kosmetyki organiczne są produktami naturalnymi, których wszystkie składniki pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych, czyli takich, które muszą spełniać szereg norm i wymagań. Rośliny na takich farmach są uprawiane bez użycia sztucznych nawozów, pestycydów czy modyfikacji genetycznej. Do konserwacji kosmetyków organicznych używa się jedynie naturalnych składników, np. olejki eteryczne. Dodatkowo producenci dają gwarancję, że produkty nie były testowane na zwierzętach.

Jakie kosmetyki sa sprzedawane w Drogerii Naturalnej Ecobelle?

Kosmetyki sprzedawane w naszym sklepie są naturalne*, a znaczna ich część jest organiczna. Pochodzą od sprawdzonych producentów, często posiadają wielorakie certyfikaty uznanych certyfikujących kosmetyki organizacji ekologicznych (np.: Ecocert, Natrue, Cosmebio itd.). Aby udostępnić pełną wiedzę na temat składu sprzedawanych w naszym Sklepie produktów, stworzyliśmy Leksykon Składników w którym znajdują się opisy poszczególnych składników.

* W opsie produktu otrzymają Państwo wyraźną informacje jeżeli w wyjątkowym przypadku, z jakichkolwiek przyczyn naturalność dostępnego w Drogerii kosmetyku budzi nasze wątpliwości lub dany rodzaj kosmetyku nie występuje w ogóle na rynku w zupełnie naturalnej postaci, a jedynie usunięte są z niego szkodliwe substancje.

Jakich składników należy unikać?

Przed zakupieniem kosmetyku warto przeczytać jego skład, ponieważ wielu producentów dopuszcza do produkcji kosmetyki, w których większa, bądź znaczną część składu to substancje sztuczne, negatywnie wpływające na nasze zdrowie czy skórę, a czasami wręcz niebezpieczne.

Poniżej znajduje się lista kilku (spośród wielu składników), których lepiej unikać:

 • formaldehyd
 • sztuczne konserwanty
 • parabeny
 • oleje silikonowe
 • SLS oraz SLES
 • poliethylene glycol
 • chemiczne filtry UV
 • syntetyczne zapachy
 • syntetyczne barwniki

Pełna informacja dotyczącą każdego ze składników znajdującego się w sprzedawanych przez nas produktach znajduje się w naszym Leksykonie Składników: ecobelle.pl/ EcoAkademia/ LeksykonSkładników

Najbardziej znane certyfikaty

Do najbardziej znanych certyfikatów należą te prezentowane poniżej. Klikając na nazwę certyfikatu przejdą Państwo na stronę, gdzie dany certyfikat jest omówiony szerzej:

 • Soil Association
 • BDIH
 • Cosmebio
 • Ecocert
 • BUAV
 • Vegan
 • NaTrue
 • FSC
 • Cosmos

 


Kontakt ze sklepem