Pędzle do makijażu

Dlaczego warto używać pędzli do makijażu?

Dzięki pędzlom wykonanie makjażu jest łatwiejsze. Pozwala na bardziej precyzyjne i bardziej higieniczne nałożenie kosmetyku. Do tego makijaż utrzymuje się dłużej.

Pędzle do podkładu:

hakuro pedzel podkład i puder     pędzel Kabuki lily lolo     hakuro pedzel podkład     zao kabuki

     Pędzle do podkładu zapewniają jednolite i naturalne rozprowadzenie podkładu: płynnego, sypkiego czy w kompakcie, bez efektu smug. W przypadku podkładów płynnych używamy pędzli typu 1 i 3. Do sypkich najlepiej nadają się pędzle 1, 2 i 4. Pamiętaj, że im mniej tym lepiej. Na grzbiet dłoni nałóż trochę produktu (podkład płynny),  zamocz w nim pędzel lub wysyp odrobinę podkładu na wieczko (pudry sypkie) i nabierz kosmetyk, a następnie strzep nadmiar o wieczko; w przypadku podkładów w kompakcie możesz nabierać kosmetyk od razu z opakowania, np. pędzlem nr 3.  Nakładaj cienką warstwę zaczynając od czoła kierując się środkiem twarzy aż do boków.

Pędzle do pudru:

                        1     2     pędzel lily lolo puder

Dzięki pędzlom do pudru nałożysz odpowiednią ilość kosmetyku i nie będziesz się martwić efektem maski. Wszystkie pędzle nadają się zarówno do pudrów sypkich jak i w kompakcie. Nabierz odrobinę kosmetyku i strzep nadmiar. Nakładaj puder równomiernie kolistymi ruchami od środka twarzy do zewnątrz.

Pędzle do policzków:

                        hakuro bronzer roz     hakuro bronzer roz2     pędzel lily lolo bronzer róż

Pędzle do policzków służą do modelowanie twarzy bronzerem, różem czy rozświetlaczem. Wybór pędzla zależy do osobistych upodobań. Zarówno pędzle tzw. ścięte jak i lekko zaokrąglone umożliwią precyzyjną aplikację kosmetyku. Nabieramy niewielką ilość pudru strzepując nadmiar. Zaokrąglone ruchy pozwolą na zmniejszenie intensywności koloru, co spowoduje ujednolicenie cery i naturalniejszy efekt.

Pędzle do korektorów:

                            pędzel lily lolo korektor     pędzel hakuro korektor     pędzel hakuro korektor

 Pędzle do korektorów nadają się do aplikowania korektorów płynnych, kremowych (pędzel nr 1, 2) oraz sypkich (pędzel nr 3). Nabieraj małą ilość produktu na pędzelek (w przypadku sypkich wcześniej strzep nadmiar, w płynnych nałóż niewielką ilość na grzbiet dłoni), a następnie wklep go w cerę – nie rozcieraj – łącząc z podkładem (w przypadku korektorów beżowych).

Pędzle do oczu:

     pędzel zao       pędzel lily lolo       pędzel zao       pędzel lily lolo     pędzel zao       pędzel       pędzel zao

Pędzle do oczu służą do nakładania, rozcierania cieni oraz rysowania kresek. Do nakładania cieni nadają się pędzle nr. 1 (nakładanie w załamaniu powieki), 3, 4B, 6A, 7; do rozcierania pędzle nr. 1, 2, 4A, 7; do kresek i brwi 5 i 6B. W przypadku nakładania cieni pamiętaj, aby na pędzlu została minimalna ilość kosmetyku, staraj się lekko przycisnąć pędzelek do powieki (strzep nadmiar lub odbij na grzbiecie ręki), aby cienie nie osypywały się. Cienie zaczyna się nakładać od wewnętrznej strony powieki. Pędzle do rozcierania cieni pozwolą Ci na zacieranie kontur między kolorami; możesz nimi również rozetrzeć kreski, aby nadać głębi makijażowi. Jeśli nakładasz kreski cieniem lub eyeliner pamiętaj o usunięciu nadmiaru kosmetyku.

Pędzle do ust:

pędzel do ust

Pędzle do ust pomogą Ci w aplikacji szminki lub błyszczka. Niewielką ilość nabierz na pędzelek i delikatnie zaaplikuj go na usta. Pędzel pozwoli Ci na bardziej precyzyjne nałożenie oraz zaoszczędzi Ci niepotrzebny nadmiar kosmetyku na ustach, który lubi zbierać się w kącikach ust.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *