Pielęgnacja stóp

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Rodzaje kosmetyków zalecane do kompleksowej pielęgnacji stóp:
Kremy, sole, olejki, mydła, dezodoranty, peelingi, maski.

Krem pielęgnacyjny do stóp2       krem do stóp balm balm

Stosowane kosmetyki powinny mieć działanie:
Zapobiegające pękaniu, odżywcze, odświeżające, regenerujące, relaksujące, wygładzające, przeciw potowe (głównie dezodoranty), przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze.

stopy

Porady:
Sole i olejki służą głównie do relaksu, ale często działają również nawilżająco, dlatego warto, przynajmniej raz w tygodniu, zrobić sobie mini kurację w zaciszu domu i pomoczyć stopy w ciepłej wodzie z solą lub olejkiem. Można również dodać je do kąpieli.
Kremy do stóp wmasuj każdorazowo po kąpieli.

Peeling wykonuj 1 lub 2 razy w tygodniu, a skutecznie usuniesz martwe komórki naskórka. Skóra po takim zabiegu stanie się wygładzona i odświeżona. Odrobinę kosmetyku nałóż na stopę i wmasuj do całkowitego wchłonięcia, pozostałość zmyj wodą i mydłem. Peeling możesz wykonać w czasie kąpieli przed nałożeniem kremu lub maski, dzięki temu substancje kremu będą się lepiej wchłaniać.

Maski do stóp są skuteczniejsze niż kremy, gdyż zawarte w nich substancje czynne głębiej wnikają w naskórek. Nakładamy maskę na stopy, a po około 20 minutach spłukujemy wodą. Dla lepszej skuteczności możemy dodatkowo owinąć stopę folią.

Jeśli Twoje stopy potrzebują natychmiastowej regeneracji, intensywnego i głębokiego nawilżenia, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie Regenerującej Kuracji Sylveco! W zestawie znajdziesz krem i bawełniane skarpetki – tylko tyle potrzebujesz do wykonania tego kompleksowego zabiegu na suche i popękane stopy.

Regenerująca kuracja do stóp

Dezodoranty używamy zazwyczaj do ciała, ale można nimi również spryskać wnętrze obuwia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *