Pielęgnacja dziecka według wieku

przecieodparzeniom dziecko

0 – 3 miesiąc

Dla Ciebie i dziecka to czas wzajemnego docierania się. U dziecka w tym okresie często pojawiają się skurcze brzucha i kolki. W wielu wypadkach duży wpływ ma na to dieta matki i pokarm jaki dostarczasz przy karmieniu (ale nie zawsze). Unikaj: kapusty, cebuli czy poru. Możesz przy pomocy olejku, np. olejku do masażu brzucha niemowląt Weleda, wykonać masaż. Będą potrzebne kremy (krem ochronny przeciw odparzeniom dla dzieci i niemowląt Lavera lub nagietkowy krem przeciw odparzeniom dla dzieci Weleda) przeciw odparzeniom dla niemowlęcia, aby uniknąć zaczerwień i podrażnień. Pamiętaj, że skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego używaj kremów i balsamów specjalnie przeznaczonych do cery niemowlęcia, np. krem pielęgnacyjny dla dzieci i niemowląt Lavera.

3 – 6 miesiąc

Dziecko zaczyna powoli poznawać świat: stopniowo rozpoznaje głosy i twarze. Kąpiel może sprawiać dziecku więcej przyjemności i zabawy, głównie przy ochlapywaniu rodziców. Do pielęgnacji w czasie mycia używaj żeli, olejków, szamponów oczywiście przeznaczonych do delikatnej cery dziecka, np. olejek pielęgnacyjny do kąpieli i ciała dla dzieci i niemowląt Lavera lub nagietkowy szampon i emulsja do mycia dla dzieci Weleda. Możesz, w czasie dobrej pogody, spacerować z maleństwem pamiętając o ochronie twarzy specjalnym kremem, np. nagietkowy krem na wiatr i niepogodę Weleda. Nadal używaj tych samych kremów i balsamów do pielęgnacji co przy pierwszych miesiącach.

M&B6 – 9 miesiąc

W tym czasie Twoje dziecko jest bardziej świadome świata. Może zacząć klaskać, siedzieć, próbować swoich pierwszych niezrozumiałych słów, a nawet raczkować, chociaż nie ma zasady, niektóre dzieci zaczynają od razu wstawać. Uważamy na ostre kanty, gniazdka czy schody. Powoli wprowadzany jest pokarm stały, dlatego musisz się przygotować się na rozrzucone wokół dziecka jedzenie. Do czyszczenia można zastosować, np. nagietkowy balsam do ciała dla dzieci Weleda, nie tylko delikatnie usunie brud, ale dodatkowo wypielęgnuje delikatną skórę dziecka. W tym okresie warto zaopatrzyć się w preparaty, które ukoją ból przy ząbkowaniu.

pasta do zebow dziecko

9-12 miesiąc

U dzieci to zrzucanie wszystkiego co jest pod ręką, reagowanie na proste słowa, powtarzanie gestów i dźwięków oraz pierwsze próby chodzenia. W tym czasie powinno zadbać się o regularne szczotkowanie pierwszych ząbków. Pamiętaj, że używa się do tego specjalnych past, np. pasta do zębów dla dzieci Lavera.

12 miesiąc do 3 lat

Czas przepełniony dużym rozwojem dziecka, zaczyna kształtować się charakter malucha. Gdy dziecko zaczyna być bardziej stabilniejsze rozpoczyna aktywność fizyczną: biega, skacze, tańczy, wspina się. Twoje dziecko stanie się w pełni zaangażowane w interaktywne zabawy i zajęcia, będzie zadawać niekończące się pytania, rozumi twoje i swoje odpowiedzi oraz opanuje nowe umiejętności.

Nigdy nie zapominaj, że skóra dziecka wciąż jest bardziej narażona na czynniki zewnętrzne niż skóra dorosłych, chroń swoje dziecko przeciw promieniom UV, np. mleczkiem przeciwsłonecznym dla dzieci SPF 30 Lavera, filtry muszą być dość wysokie.