Pielęgnacja dłoni

SANYO DIGITAL CAMERA

Mówi się, że dłonie są wizytówką człowieka. I faktycznie, jest coś prawdziwego w tym starym powiedzeniu. Dłoń podajemy przy powitaniu, dłoniom salutują żołnierze, dłoń wznosimy w geście triumfu, wyraża ona nasze emocje gdy nią gestykulujemy podczas rozmowy. Ma ona wiele funkcji, dlatego warto pamiętać, że jej wygląd świadczy nie tylko o nas, ale i o naszym szacunku dla drugiego człowieka. Czyste, zadbane i wypielęgnowane dłonie powinny stać się atrybutem każdego, zarówno kobiety jak i mężczyzny. Oto kilka wskazówek i porad jak dbać o dłonie.

Rodzaje kosmetyków zalecane do kompleksowej pielęgnacji dłoni:
Kremy, olejki, peelingi, maski oraz odżywki do paznokci.

Stosowane kosmetyki powinny mieć działanie: 
Nawilżające, odżywcze, regenerujące, odświeżające, relaksujące oraz wygładzające.

dłonie

Porady:
Skóra dłoni szybko traci młody wygląd, dlatego do prac domowych czy zawodowych warto używać rękawiczek ochronnych, aby jak najdłużej móc cieszyć się pięknymi dłońmi.
Dobrze jest mieć zawsze przy sobie krem i stosować go gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Na noc warto wsmarować w dłonie krem regenerujący.
Dla relaksu i poprawy stanu naskórka, raz na jakiś, czas rób dłoniom „kąpiel”  w ciepłej wodzie z dodatkiem olejku.
Skutecznym sposobem na pielęgnację dłoni jest peeling. Nakładamy na dłonie niewielką ilość kosmetyku  i lekko wmasowujemy, resztę zmywamy ciepła wodą. Peeling warto zastosować przed użyciem kremu lub maski.
Dla większego efektu pielęgnacji polecamy maski. Nakłada się je na dłonie i pozostawia na około 20 minut, w zależności od producenta, a następnie spłukuje ciepłą (nie gorącą) wodą. Dodatkowo można zawinąć dłonie folią lub nałożyć specjalne rękawiczki, ponieważ pod wpływem ciepła składniki kosmetyku lepiej się będą wchłaniać. Zamiast maski można użyć kremu.
Kremy warto aplikować również na paznokcie i skórę wokół paznokcia.
Nie zapominaj o pielęgnacji paznokci!  Warto używać odżywek, również pod lakier bezbarwny i kolorowy.