Depilacja

Depilacja woskiem

Dzięki regularnym depilacjom woskiem sprawisz, że  nowo wrastające włoski będą słabsze, wolniej odrastają. Efektem depilacji będziesz cieszyć się dłużej niż po zwykłym goleniu.wosk do depilacji

Przygotuj skórę do depilacji:

Dzień wcześniej warto wykonać peeling miejsc gdzie będzie wykonywana depilacja, dzięki temu zabieg jest skuteczniejszy i wosk łatwiej przylega do ciała. Depilację woskiem dobrze robić od razu po kąpieli gdy skóra jest rozgrzana i mieszki włosowe są rozszerzone. Skóra musi być czysta, niepodrażniona i sucha!

Depilacja:

Woski na ciepło należy wcześniej podgrzać kierując się instrukcją dołączoną do opakowania. Ciepły wosk nakładamy zazwyczaj drewnianą szpatułką, ważne, aby nakładać w kierunku wzrostu włosa. Następnie naklejasz w miejscu nałożenia wosku specjalne plastry i szybkim, zdecydowanym ruchem ściągasz plaster w przeciw kierunku wzrostu włosa.

depilacja plastryPlastry z woskiem na zimno rozgrzewamy w dłoniach i naklejamy również w kierunku wzrostu włosa, a zrywamy energicznie w przeciwnym kierunku.

Warto poprosić o pomoc mamę lub koleżankę, samemu nie jest to łatwe, np. w okolicach pach. Nadmiar usuwamy, np. oliwką. Na koniec polecamy nałożenie preparatu łagodzącego.

Po depilacji:

Używaj preparatów opóźniających i osłabiających wzrost włosów, dzięki nim zapewnisz zmniejszenie gęstości i grubości włosa. Skutecznym sposobem na opóźnienie odrostu włosów jest regularne wykonywanie peelingów gruboziarnistych.