Jak wykonać makijaż ust?

Jak wykonać makijaż ust?

Kiedy chcemy by nasze usta były ładnie wymalowane musimy pamiętać o podstawowej pielęgnacji. Nie możemy dopuścić do ich przesuszenia, dlatego bardzo ważne jest stosowanie peelingów i balsamów nawilżających.

Jak dopasować makijaż do kształtu ust?

Malowanie ust wygląda inaczej w zależności od kształtu ust. 

  1. Usta wąskie, które dodatkowo nie mają objętości, malujemy jasnymi, lekko błyszczącymi kolorami. Gdy chcemy je delikatnie powiększyć, wyjść poza naturalny jego kontur, robimy to o ton ciemniejszym od naszych ust matowym kolorem. Delikatnie rozcieramy kontur kierując się do środka i dokładamy jaśniejszy odcień na centralną część. Na takie usta nie nakładamy już błyszczyków, muszą pozostać matowe, w innym przypadku będzie odcinać się miejsce, które zostało domalowane.
  2. Pełne, duże usta – w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą matowe pomadki. Wszystko co błyszczące dodatkowo będzie je powiększać i uwypuklać. Gdy chcemy delikatnie je zmniejszyć można na nie uprzednio nanieść podkład a następnie obrysować po wewnętrznej stronie.

Jak odpowiednio nanieść szminkę?

Najlepiej aplikuje się szminkę specjalnie przeznaczonym do tego narzędziem, można wybrać również skośny pędzelek, jeśli chcemy wyraźniej zaznaczyć kontur ust. Dzięki tym narzędziom uzyskujemy lepszą precyzję w malowaniu. 

Gdy chcemy jedynie zaznaczyć kontur ust możemy sięgnąć po produkty mineralne.  Wystarczy zwilżyć pędzelek, nanieść na niego wybrany kolor, wymieszać i już możemy nakładać. Kiedy usta są zadbane, bez widocznych suchych skórek można taki produkt nanieść na ich całość. Przy takich które potrzebują nawilżenia, możemy wybrany produkt mineralny (róż, bronzer, cień) i pomieszać z pomadką nawilżającą. Dla delikatnego efektu pełnego rozświetlenia sprawdzi się błyszczyk zmieszany z wybranym produktem.

Jak wybrać odpowiedni kolor?

Pamiętajmy, że dobór koloru ma być ulepszoną wersją naszego koloru ust. Tonacje, które są bliskie naturalnemu kolorowi to odcienie różowo-brązowe, różowe, czekoladowe lub jeżynowe. Po czym poznać czy dobrze dobraliśmy kolor? Po tym, że zaraz po jego nałożeniu skóra wygląda ładniej i oczy stają się jaśniejsze, bardziej wyraźne. Do wyboru koloru przyczyniają się często włosy i odcień skóry, jej tonacja (ciepła, zimna).

  1. Typ ciepły – to taki typ, który ma złoty lub różowy podton we włosach, czyli orzechowy, miedziany, bordo, miodowy brąz czy różowy blond. Skóra często o brzoskwiniowym odcieniu. Łatwo się opala.
    Kolory pomadki: brązy, pomarańcze, ciepłe odcienie czerwieni.
  2. Typ chłodny- odcień włosów zmiksowany ze srebrem, czyli platynowy, srebrny blond, czarny z odcieniem granatu lub fioletu. Osoby z tym typem urody opalają się na czerwono.
    Kolory pomadki: wino, brudny róż, odcienie fioletu, śliwki, czerwienie zimne, czyli takie które mają w sobie domieszkę koloru niebieskiego.

Nie zniechęcajmy się jednak, gdy chcemy użyć koloru, który nam nie pasuje. Pamiętajmy o tym, że każdy kolor ma swój ciepły lub zimny odcień.