Makijaż oczu

Aplikacja cieni

Warto zacząć od nałożenia na całą powiekę od linii rzęs po łuk brwiowy cienia bazowego, może to być jakikolwiek jasny odcień. Dobrze nakładać go dużym pędzlem. Jeśli jesteś fanką lekkich makijaży nie musisz nakładać już innego koloru. Ciemniejsze kolory nakładaj na zewnętrzny kącik oka, w wewnętrznym możesz zostawić cień bazowy lub dodać odrobinę ciemniejszy, jednak pamiętaj, że nie ciemniejszy niż w zewnętrznym kąciku, w ten sposób pomniejszysz sobie oko. Na koniec czystym pędzelkiem rozcieniuj oba cienie. Nakładając cienie warto przycisnąć delikatnie pędzelek do powieki, w ten sposób unikniesz osypywania się cieni i możesz liczyć na dłuższe trzymanie się koloru na Twojej powiece.

Konturowanie powieki

Głęboko osadzone oczy – uważaj na ciemne kolory, sprawią, że oczy będą wydawać się jeszcze bardziej osadzone. Staraj się używać jasnych, średnich odcieni.

Szeroko rozstawione oczy – możesz nałożyć ciemniejszy cień na wewnętrzny kącik oka. Ostrożnie używaj eyelinera ekoakademia okolub kredki do oczu. W zewnętrznym kąciku oka linia powinna była cienka i delikatna.

Powiększenie oka – nałóż eyeliner lub kredkę na górną powiekę oka. Jeśli nałożysz tylko na dolną pomniejszysz oko. Jasne, rozświetlające cienie skutecznie powiększą oczy, za to matowe je pomniejszą.

Pomniejszenie oka – wybieraj cienie ciemne. Na dolnej linii rzęs możesz namalować linię kredką lub cieniami jaśniejszymi, a wtedy oczy będą wydawać się mniejsze. Pamiętaj, że pomniejszenie oka dobrze wygląda wyłącznie wtedy, kiedy posiadasz duże oczy.

Mineralny cień do kresek…. Kredki

Przy malowaniu eyelinerem musisz być cierpliwa. Praktyka czyni mistrza. Dla ułatwienia naciągni lekko powiekę do góry. Zaczynając od środka powieki narysuj kreskę jak najbliżej linii rzęs w kierunku zewnętrznego kącika oczu, a następnie dociągnij linię do wewnętrznego kącika. Staraj się, aby kreska rozszerzała się przy kąciku zewnętrznym. Maluj kreskę na całej długości powieki.

Możesz poeksperymentować i dodać sobie bardziej szalonego, ekstrawaganckiego wyglądu, szczególnie gdy robisz makijaż wieczorowy.

Kredką namaluj kreskę wzdłuż linii rzęs. Możesz ją delikatnie rozmazać pędzelkiem. Jeśli nakładasz kredkę na dolną powiekę staraj się robić to miękka kredką, ją również możesz rozmazać. Jeśli połączysz kreski w wewnętrznym i zewnętrznym kąciku oczu powiększysz optycznie oko.

Tusz

Tusz jest bardzo ważnym elementem makijażu, nadaje głębi spojrzeniu. Tuszuj rzęsy zaczynając od nasady do samego końca zygzakowatym ruchem, a następnie ruchem powolnym, prostym. Dolne rzęsy maluj końcówką szczoteczki. Wyciągając szczoteczkę staraj się robić to szybki, zdecydowanym ruchem. Nadmiar tuszu wycieraj o chusteczkę, a nie o opakowanie, zaoszczędzisz sobie wyschniętego tuszu w środku opakowania. Warto pamiętać, że szczoteczkę od czasu do czasu należy czyścić. Pamiętaj, że zbyt duża ilość nałożonego tuszu powoduje nieestetycznie wyglądające grudki na rzęsach.

tusz kasia2

Jeśli skończył Ci się tusz, zostaw sobie szczoteczkę, wyczyść ją dokładnie, przyda Ci się do przeczesywania rzęs oraz brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *