Makijaż brwi

Podczas wykonywania makijażu często zapominamy o brwiach. Makijaż brwi udoskonali, doda głębi i nada wyrazistego spojrzenia Twoim oczom.

Dobrze jest dbać o regulowanie brwi i nakładanie henny. Najlepiej iść z tym do sprawdzonej kosmetyczki.

Brew powinna zaczynać się na linii skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka, a kończyć na linii prowadzonej od krawędzi nozdrza po zewnętrzny kącik oka. Łuk powinien zaginać się w około 2/3 długości brwi.

Przy wyborze koloru brwi należy kierować się karnacją i kolorem włosów. Wybierz odcień przybliżony lub ciemniejszy od koloru włosów. Również dla każdego odcienia brwi możesz dopasować idealny kolor swojej konturówki, kredki lub cienia:

BLOND: jasnoszary, popielaty blond

JASNY BRĄZ: ciemny i jasny brąz

CIEMNY BRĄZ: ciepły brąz, mahoń

RUDY: popielaty brąz, karmelowy

CZARNY: bardzo ciemny brąz, ciemny szary

SZARY: szaro-beżowy, jasny szaro-fioletowy

BIAŁY/SIWY: szaro-beżowy, popielaty blond

W nadaniu kształtu i koloru pomogą Ci również kredki lub żele do brwi. W zależności od kształtu delikatnie obrysuj brwi dobrze zaostrzoną kredką, domaluj cienkie kreseczki, aby dobrze imitowały Twoje naturalne brwi.

Wykorzystaj cienie do oczu do podkreślenia linii brwi. Pędzelkiem delikatnie nałóż cień na brwi. Przeczesz je, np. czystą szczoteczką od tuszu to rzęs. Uważaj, aby kolor cienia był dobrze dopasowany.

 O czym należy pamiętać, aby brwi wyglądały jak najbardziej naturalnie…

Typ twarzy a kształt brwi?

Twarz owalna – uważana za kształt idealny. Łuk powinien być delikatny, naturalny, subtelnie zwężający się w kierunku skroni.

twarz owalna brwi

Twarz okrągła – unikaj zaokrąglonych kształtów, najlepsze będą brwi geometryczne w kształcie lekkiego trójkąta. Dobry kształt wysmukli twarz.

twarz okragla brwi

Twarz kwadratowa – brwi powinny być grubsze, lekko zaokrąglone na początku, przy końcach zwężające się; powinny też być dość długie o łagodnym łuku.

twarz kwadratowa brwi

Twarz podłużna – kształt brwi powinien być prosty, na końcach lekko opadający w dół.

twarz podłużna brwi

 

Twarz trójkątna – brwi powinny unosić się do góry i w około 2/3 opadać w cieńszy łuk.

twarz trójkątna brwi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *