Jak dobrać korektor?

Jak dobrać korektor?

Dobieranie korektora nie wydaje się być trudne, ale ilość możliwości w tym zakresie może przyprawić o zawrót głowy. Korektory różnią się od siebie nie tylko postacią (np. płynną, sypką), ale też kolorem (np. beżowe, zielone). W poniższym artykule skupimy się właśnie na dobieraniu kolorystycznym korektorów i nakładaniu ich na skórę.

KOREKTORY BEŻOWE

Korektora beżowego używamy do maskowania różnych niedoskonałości, np. nierówności cery czy „podkówki” pod oczami. Tradycyjnie można go aplikować po nałożeniu podkładu, jednak warto spróbować to zrobić przed. Korektory powinno się wklepywać, mineralne korektory w formie sypkiej warto później lekko rozetrzeć. Do precyzyjnego nakładania korektora sugerujemy użycie pędzelka. Do zakrywania małych niedoskonałości warto użyć…palca. Po nałożeniu korektora (szczególnie płynnego) zalecamy przypudrowanie twarzy.
Korektor beżowy dobieramy idealnie do odcienia podkładu, może być ewentualnie odrobinę jaśniejszy.

KOREKTORY KOLORU

Korektory koloru nakładamy przed podkładem. Wyjątkiem może być korektor żółty, który przy bardzo ciepłych, żółtych typach cery mogą się sprawdzić również na podkład. Staraj się robić to ostrożnie, najlepiej punktowo pędzelkiem.

  • Korektor zielony używany jest, aby zakryć zmiany w kolorze czerwonym lub różowym takie jak popękane naczynka, krostki. Przy cerach bardzo jasnych/bladych możliwe, że lepszym rozwiązaniem będzie korektor żółty.
  • Korektor żółty maskuje niedoskonałości w kolorze fioletowym oraz niebiskim: siniaki, pojedyncze pęknięte naczynka oraz lekkie sińce pod oczami. Daje efekt lekko rozświetlonej skóry pod oczami.
  • Korektor różowy rozświetli poszarzałą i zmęczona cerę oraz zamaskuje ciemne plamy i przebarwienia. Dobrze nadaje się, aby zakryć ciemne obwódki pod oczami, zwłaszcza pojawiające się przy porannej opuchliźnie.

Pod oczy możesz stosować korektory beżowe jak i te koloru, w zależności od potrzeb tej okolicy. Korektor pod oczy zakryje cienie i worki pod oczami. Ma również na celu rozjaśnić, rozpromienić skórę wokół oczu. Kolor korektora beżowego wybieraj o jeden ton jaśniejszy od podkładu. Uważaj, aby nie był za jasny, bo uwidocznisz tym zmarszczki.