Dobór właściwego podkładu

Przy doborze podkładu należy kierować się paroma istotnymi zasadami:

Pierwszym, jest wybór podkładu dostosowanego do Twojego typu cery. Jeśli  posiadasz cerę ze skłonnością do przetłuszczania się, unikaj podkładów rozświetlających,a wybieraj te o właściwościach matujących. W przypadku cery suchej czy dojrzałej stosuj podkłady rozświetlające.

Bardzo ważne jest określenie tonacji cery, czy jest – zimna, ciepła czy neutralna. Zimna posiada wyraźne różowe tony; jej naczynia krwionośne są niebieskie lub fioletowe; szybka ulega poparzeniom przez słońce.  Za to ciepła posiada tony beżowe, żółtawe, oliwkowe, brzoskwiniowe; jej naczynia krwionośne są zazwyczaj zielonkawe, oliwkowe; po opalaniu skóra nabiera brązowego lub oliwkowego odcienia. Jeśli nie jesteś pewna co do tonacji swojej cery, to wybieraj podkłady o neutralnym, zbalansowanym odcieniu, ponieważ dopasują się one do każdej karnacji. Możesz też poprosić o pomoc mamę, koleżankę lub panią w drogerii. Pamiętaj, że ustalenie dobrej tonacji podkładu jest możliwe gdy nie masz makijażu oraz tylko przy świetle dziennym .

kasia podklad dobor podkladuW okresie letnim, gdy cera jest opalona, pamiętaj, aby używać podkładu ciemniejszego niż ten, który stosujesz w zimie czy na wiosnę!

Przy wybieraniu podkładu musisz być cierpliwa. Najlepiej najpierw kupować próbki. Jeżeli masz możliwość wypróbowania testera staraj się to robić w świetle dziennym, nakładając go na żuchwę lub na policzek. Nigdy nie porównuj koloru podkładu z odcieniem skóry na dłoni, gdyż zazwyczaj są one różne i podkład nie będzie dobrany właściwie.

Pamiętaj, że podkład powinien idealnie stapiać się z Twoja cerą. W konieczności zawsze lepiej wybrać jaśniejszy odcień.

 

Gdy jednak zdarzy Ci się kupić podkład, który okaże się za ciemny, dobrym pomysłem jest zmieszanie go z kremem do twarzy lub ciała. Uzyskasz krem koloryzujący, który możesz używać latem zamiast podkładu lub jako balsam delikatnie brązujący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *