Jak dobrać podkład?

Jak dobrać podkład?

Kupowanie podkładu online nie jest prostą sprawą! Przygotowaliśmy kilka podstawowych zasad wybierania odcienia przez Internet, a na końcu umieściliśmy link do wirtualnego przewodnika dobierania odcienia podkładu przygotowanego wspólnie z marką Ecoloré.  

W czasie dobierania podkładu należy kierować się paroma istotnymi zasadami:

  1. Pierwszym, jest wybór podkładu dostosowanego do Twojego typu cery. Jeśli  posiadasz cerę ze skłonnością do przetłuszczania się, unikaj podkładów rozświetlających, możesz wybrać te o właściwościach matujących. W przypadku cery suchej czy dojrzałej unikaj podkładów matujących. Pamiętaj, że najważniejsza jest pielęgnacja i stosowanie kremu dobranego do potrzeb skóry. W przypadku podkładów mineralnych lepiej sprawdzą się kremy na dzień o lekkiej, szybko wchłaniającej się konsystencji.
  2. Bardzo pomocne jest określenie tonacji cery, czy jest – zimna, ciepła czy neutralna. Zimna posiada wyraźne różowe tony; jej naczynia krwionośne są niebieskie lub fioletowe; szybka ulega poparzeniom przez słońce. Jeśli masz rozszerzone naczynka lub rumień to nie znaczy, że Twoje tony są chłodne. Dlatego ważne, aby przy doborze również patrzeć na kolor szyi i dekoltu. Ciepła cera posiada tony żółtawe, oliwkowe, brzoskwiniowe; jej naczynia krwionośne są zazwyczaj zielonkawe, oliwkowe; po opalaniu skóra nabiera brązowego lub oliwkowego odcienia.
    Jeśli nie jesteś pewna co do tonacji swojej cery (odcień cery nie jest ani żółty ani różowy), to wybieraj podkłady o neutralnym, zbalansowanym, beżowym odcieniu. Możesz też poprosić o pomoc kogoś bliskiego. Pamiętaj, że ustalenie dobrej tonacji podkładu jest możliwe gdy nie masz makijażu oraz przy świetle dziennym .
  3. W okresie letnim, gdy cera jest opalona, pamiętaj, aby używać podkładu ciemniejszego niż ten, który stosujesz w zimie czy na wiosnę!
  4. Przy wybieraniu podkładu musisz być cierpliwa. Najlepiej najpierw kupować próbki. Jeżeli masz możliwość wypróbowania testera staraj się to robić w świetle dziennym, nakładając go na żuchwę lub na policzek. Nigdy nie porównuj koloru podkładu z odcieniem skóry na dłoni, gdyż zazwyczaj są one różne i podkład nie będzie dobrany właściwie. Pamiętaj, że podkład powinien idealnie stapiać się z Twoja cerą. Po nałożeniu podkładu odczekaj chwilę, aż podkład stopi się ze skórą. Będziesz miała wtedy pewność, że kolor jest właściwy.
    Gdy jednak zdarzy Ci się kupić podkład, który okaże się za ciemny, dobrym pomysłem jest zmieszanie go z kremem do twarzy lub ciała. Uzyskasz krem koloryzujący, który możesz używać latem zamiast podkładu lub jako balsam delikatnie brązujący. Również możesz go używać jako bronzer.

Specjalnie dla osób, które chcą dobrać idealnie kolor podkładu mineralnego online przygotowaliśmy wraz z marką Ecoloré poradnik, który jest dostępny tu: PORADNIK DOBIERANIA PODKŁADU MINERALNEGO. Znajdziesz w nim szczegółowe informacje o dostępnych gamach i odcieniach, a także o możliwości uzyskania pomocy w dobieraniu podkładu przez internet.