Demakijaż

demakijaż

W pielęgnacji naszej skóry bardzo ważny jest demakijaż. Pamiętaj, aby nigdy nie zasypiać bez zmycia makijażu, ponieważ w nocy skóra powinna oddychać, być dodatkowo nawilżana kremami czy maseczkami. Pozostawienie kosmetyków,  może niepotrzebnie wysuszyć naskórek czy zatkać pory.

Przed każdym demakijażem dokładnie umyj ręce.

Przy wyborze produktów do demakijażu określ swój typ cery. Pomoże Ci to w określeniu odpowiedniego kosmetyku do oczyszczania: mleczka, żelu czy pianki. Nigdy nie używaj mydła z wodą, ponieważ wysuszysz i podrażnisz skórę.

Demakijaż zaczynaj od dokładnego zmycia makijażu z oczu. Staraj się to robić delikatnie, aby nie podrażnić oczu, ruchami do wnętrza oka. Następnie zmyj resztę makijażu. Pamiętaj o ustach. Na koniec użyj toniku.

demakijaż2

Sprawdź czy dokładnie zmyłeś makijaż: przetrzyj suchym wacikiem twarz i zobacz czy nie ma pozostałości po makijażu.

Aby dokładnie zmyć makijaż możesz nałożyć mleczko na dłonie i wmasować w twarz od środka na zewnątrz, następnie przemyj twarz wodą.

Na koniec zawsze wmasuj odpowiedni krem, najlepiej krem na noc, gdyż te regenerują oraz mocno nawilżają zmęczoną skórę. 1-2 razy w tygodniu nałóż na twarz maseczkę (odpowiednia dla twojego rodzaju cery lub nawilżającą).