Soil Association

Soil Association jest organizacją charytatywną, powstałą w Wielkiej Brytanii  w 1946 roku dzięki zaangażowaniu  grupy rolników, naukowców i dietetyków. Swoją działalnością wspiera ochronę środowiska, zwierząt i ochronę zdrowia. Dba o równowagę pomiędzy ekosystemami, humanitarne traktowanie zwierząt, a także promuje zdrowy tryb życia,  a w szczególności zdrową żywność.  Celem stowarzyszenia jest także wsparcie rynku producentów ekologicznych, szerzenie i promocja ecoproduktów. soil_association_symbol

Znak Soil Association Organic umieszczony na produkcie potwierdza, że spełnia on najwyższe wymagania dotyczące rolnictwa ekologicznego, bezpieczeństwa zwierząt i ochrony środowiska.

Standardy Soil Association są zgodne z normami Unii Europejskiej, a w wielu przypadkach nawet są bardziej szczegółowe i restrykcyjne, np. jeśli chodzi o dobrostan zwierząt, wykorzystanie pestycydów, nawozów czy GMO.

Produkt organiczny, który zawiera minimum 95% surowców organicznych jest opatrzony znakiem organizacji z dopisemOrganic Standard. Jeżeli udział surowców organicznych wynosi od 70% do 95%, kosmetyk taki jest także opatrzony znakiem wraz z dopiskiem wyprodukowany z xx% składników organicznych. soil-association-logo

Certyfikat ten gwarantuje, że kosmetyki nie są szkodliwe dla zdrowia, oraz że mają minimalny wpływ na środowisko podczas procesu produkcji.

Na rynku Wielkiej Brytani ponad 80% produktów ekologicznych jest oznaczonych znakiem Soil Association Organic, który jest najbardziej rozpoznawalnym wśród konsumentów znakiem dla produktów ekologicznych.

Więcej informacji na oficjalnej stronie:  http://www.soilassociation.org