Pielęgnacja w okresie zimowym

zima

W czasie zimy jesteśmy narażeni nie tylko na mróz i zimny wiatr, ale również na ogrzewanie w pomieszczaniach, które sprawiaja, że powietrze jest suche. Dlatego cera w okresie zimowym potrzebuje odpowiednio dobranej pielęgnacji, mocno nawilżających kosmetyków oraz odpowiedniego zabezpieczenia.

Zimą skóra traci wilgoć prawie dwa razy szybciej niż latem, w efekcie cera wygląda na poszarzałą i pozbawioną blasku. Częstym problem są pękane naczynka krwionośne, które powodują powstawanie pajączków i zaczerwienień.

W okresie zimowym pamiętajmy, że najlepsze kremy na dzień to te lekkie, odżywcze, tłuste (w przypadku cery suchej, dojrzałej) i półtłuste (w przypadku cery tłustej). Należy je aplikować około 20  minut przed nałożeniem makijażu, aby na skórze nie pozostał tłusty filrt. Kremy na noc powinny być nawilżające i odżywcze, ponieważ skóra potrzebuję dobrego nawilżenia.

 

Kasia-zimaNie zapominaj o ustach i okolicach oczu, gdzie warto dodać trochę więcej kremu. Dla lepszej regeneracji i nawilżenia cery można stosować maski kosmetyczne, które zawierają witaminę A i E.

Zawsze noś ze sobą ochronną pomadkę do ust i krem do rąk! W zimie te części ciała są szczególnie narażone na mróz, dlatego trzeba je nawilżać kilka razy na dzień.
Staraj się, aby nie wyziębiać i nie przegrzewać ciała czyli: zadbaj o odpowiednią temperaturę w domu i samochodzie, ubieraj się odpowiednio, noś rękawiczki, nie zasłaniaj ust szalikiem.
Właściwa pielęgnacja pozwoli Ci cieszyć się piękną skórą przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *